wtorek, 07 stycznia 2014

W ostatnim czasie nie zaglądam tu zbyt często, bo moja twórczość stety, albo niestety przeniosła się w dwa miejsca - www.kolekcjonerbutow.pl oraz mojego personalnego blogaska - www.szczepanradzki.pl

Poniższy wpis pochodzi właśnie z tego drugiego bloga, na którego serdecznie zapraszam. Znajdziecie tam nie tylko informacje sportowe.

Zresztą, co tam nagrody dla aplikacji roku i wyróżnienia jakiejkolwiek redakcji. TheScorre ma 5 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. A to dość dobra rekomendacja.

Duża, ogromna kasa leży na rynku aplikacji sportowych. Coś tam od dawna robił ESPN, który ma m.in. elektroniczną wersję swojego magazynu oraz aplikację z wynikami. Nie widziałem nic od Sports Illustrated, nieźle radzi sobie na naszym podwórku zarówno Sport.pl jak i Przegląd Sportowy.

Niekwestionowanym królem jest chyba jednak Bleacher Report ze swoim Team Stream i miliardem funkcji, lig i rewelacyjnych zestawień w formie raportów top 10, top 30, top 666 najbardziej podniecających akcji, butów, kuchennych rewolucji i fryzur Magdy Gessler oraz kreacji Filipa Chajzera.

Team Stream ma jednak poważnego konkurenta, który moim zdaniem w tym momencie nie tylko ugryzł w tyłek BR, ale postawił nogę na najwyższym stopniu podium, chcąc nawet dość mocno usuwa go z piedestału najlepszych aplikacji z informacjami sportowymi.

TheScore, bo tak nazywa się aplikacja, która wpadła w ręce moje i na dyski moich urządzeń mobilnych, to rewelacyjna baza danych i najważniejszych informacji sportowych ... z prawie całego globu. No może nieco przesadzam, bo nie znajdziemy jeszcze np. T-Mobile Ekstraklasy czy Tauron Basket Ligi.

Kanadyjczycy, twórcy TheScore, dali nam tak dużo, że nie wiem od czego zacząć.

Przede wszystkim przy pierwszym włączeniu (czy to na iOS czy Androidzie) możemy wybrać drużyny, które chcemy śledzić. Wybór jest przeogromny, bo do dyspozycji mamy ponad 20 lig, 800 zespołów i 15 tysięcy zawodników.

Nad tym, o czym przeczytacie w dalszej części tekstu, pracuje ponad 100 zatrudnionych osób, a działy sprzedażowe TheScore znajdują się w Toronto, Chicago i Nowym Jorku.

Robi wrażenie? Robi i to ogromne, bo kto by pomyślał, że Kanadyjczycy do swojej aplikacji wrzucą coś więcej niż hokej, jeden zespół z NBA i trochę curlingu? A tu mamy Ligę Mistrzów, Serie A, Premier League, turnieje ATP, WTA, F1, PGA, EPGA i miliard innych skrótów, które rozumieją nieliczni.

W głównym menu o nazwie ... My Score, możemy znaleźć zespoły, zawodników i newsy z lig, które dodaliśmy sobie do listy obserwowanych. Fajnym ficzerem jest to, że w menu drużyny, widzimy bilans w danych rozgrywkach. Po kliknięciu dostajemy listę ostatnich newsów. Ostatnio w menu piłkarskim, nie wiedzieć dlaczego, rządzi Robert Lewandowski.

Zasada działania jest podobna w przypadku graczy i lig, a dodawanie lub usuwanie jakiejkolwiek pozycji z listy jest banalnie proste. Możemy też włączyć sobie powiadomienia push o danym wydarzeniu, a w menu Hot Games widzimy najciekawsze pojedynki z krótkim opisem co tak ciekawego się tu w tym momencie wyrabia. Dostajemy szczegóły takie jak kontuzje, ostatni mecz, datę jego rozegrania, gdzie oglądać, gdzie się odbywa spotkanie etc, a np. w turniejach golfowych wysokość nagród czy liczbę uderzeń.

Rewelacja, ale jest zupełnie inny element, który spowodował, że zdecydowałem się na krótką recenzję. TheScore daje nam także dostęp do informacji potrzebnych najbardziej grupie tych uzależnionych od hazardu, czyli szanse i typy bukmacherów.

Appka działa sprawnie, przez kilka dni, kiedy z niej korzystam, nie spotkałem się ani razu z zawieszeniem, wywaleniem etc. Wyniki dostaję live przez powiadomienia push, a w menu Top News mam od ręki dostępne najistotniejsze informacje z każdego sportu (po lekkim scrollu można wybierać także poszczególne ligi).

Warto? Moim zdaniem jak najbardziej (mimo tego, że Team Stream od BR wygląda lepiej), będziecie mieli dostęp do informacji o ligach zagranicznych w jednym miejscu. Zresztą o tym jak dobra jest to aplikacja i jak wiele wartościowych treści zawiera, może świadczyć choćby to, że zdobyła sobie sympatię (oraz została wyróżniona) w takich miejscach jak Business Insider, Wired, The New York Times, Time, pandodaily, Digital Trends i w sklepach iTunes Store oraz Google Play. 

Subskrybuj RSS