Blog > Komentarze do wpisu

Kasety z NBA przywiozły modę uliczną

Ilu z Was kochało NBA i ekscytowało się butami tych naszych największych ulubieńców w latach 90-tych poprzedniego wieku?

Widzę milion lajków pod tym postem. :-)

To wraca. A w zasadzie już wróciło i jesteśmy częścią tej kultury.

Filip Chajzer odwiedził Sneakeness Warsaw, czyli spotkanie sneakeheadów.

Dzień Dobry TVN wyemitowało materiał o tym spotkaniu, a  dwóch z nas przepytała Dorota Wellman i Marcin Prokop.

Gdybym był z pokolenia, które obecnie uczęszcza do gimnazjum, wkleił bym tu wielkie serduszko.

O takie <3 tylko, że w emotikonkach z Facebooka, pikało by i pokazywało jak bardzo jestem podekscytowany.

Chajzer popytał kilku z nas o to dlaczego buty, o co w tym wszystkim chodzi, ile to kosztuje i ile zajmuje miejsca. Odpowiedź na dwa ostatnie pytania jest jedna - dużo.

Nie zmienia to jednak faktu, że najpopularniejszy dziennikarz modowy ostatnich tygodni, zrobił nam dobrze jak nikt dotąd, a impreza, której głównym tematem były buty, stała się głośna w całej Polsce.

Ja jednak nie o butach, a o tym malutkim boczku, który był obecny na Sneakerness Warsaw - streetwear.

Wszyscy ekscytują się powracającą modą klasyczna, podniecają garniturami wciętymi w pasie, poszewkami, eleganckimi i drogimi zegarkami. Polacy w końcu zaczynają rozumieć, że brązowy but, to but elegancki, a czarny jest używany tylko w określonych okolicznościach.

Cieszmy się tym, bo dzięki wielkiemu bumowi na modę klasyczną i elegancką, swoje miejsce odnajduje streetwear, czyli lifestyle ulicy. Kontrast pomiędzy klasyką i ulicą jest ogromny, a dzięki temu że ta pierwsza wróciła do łask, widać jak fajna jest moda uliczna, która przyszła do nas z USA dość dawno temu, a przywiozły ją kasety i wycinki z NBA.

Szerokie spodnie, wielkie bluzy, czapeczki etc. Wszystko w dwóch, maksymalnie trzech kolorach. Tak było kiedyś, teraz jest zupełnie inaczej, o czym piszę nieco na Kolekcjonerbutow.pl. W Polsce powstały firmy, które robią bardzo dobrej jakości odzież i ciekawe akcesoria, te firmy mają swój klimat, a najlepszym jest to, że tak jak ulica, jest to generalnie underground bez durnej metki, spotykanej w każdej sieciówce.

Fajną, klimatyczną i pozytywną ulicę było widać podczas Sneakerness Warsaw, gdzie można było m.in. podziwiać kilkadziesiąt lat historii butów Adidasa.

Skoro wszyscy mogą o modzie, lifestyle etc, to dlaczego mamy ten element pomijać w sporcie? Ja uważam, że nie powinniśmy, stąd ten wpis.

poniedziałek, 28 października 2013, anfernee

Polecane wpisy

  • Wygraj sobie buty

    Zrobiliśmy konkurs na KolekcjonerzeButów . Fajny. Można wygrać bony na buty i środki do pielęgnacji skóry i różnych innych ze sklepów E-sportowe.p l oraz Multir

  • TBL: Zaplanujmy hashtagi

    Tuż przed Mistrzostwami Europy w Słowenii na Twitterze padła propozycja, aby Eurobasket relacjonować pod jednym # czyli hashtagiem. Po krótkim głosowaniu padło

  • Mój osobisty motywator

    Starałem się. Naprawdę się starałem, po wpisaniu w Google Nike Fuel recenzja, przeszedłem nawet do drugiej strony wyników, a to naprawdę wyczyn, bo już na pierw

Subskrybuj RSS