Blog > Komentarze do wpisu

Dirk tańczy Limbo Dance

Mavs od kilkunastu godzin są nowym mistrzem NBA, Dirk Nowitzki, który został MVP serii finałowej, w tym momencie z pewnością tańczy do tej muzyki.

Ja cieszę się, bo tytuł zdobył pan z poniższej fotografii.

Balanga trwa, wszyscy świętują, Dallas i mieszkańcy tego miasta oraz kibice Mavericks w szale radości, nie mniejszym niż jak świętują ich ukochani Cowboys.

Tymczasem popatrzmy co można powiedzieć o mieście nowych mistrzów NBA.

- Dallas to trzecie największe miasto w Texasie, zaraz po Houston i San Antonio, oraz dziewiąte największe w USA (Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Houston, Phoenix, Philadelphia, San Antonio, San Diego i właśnie Dallas).

- Dallas prawa miejskie nabyło w lutym 1856 roku. Wcześniej znane było jako Dallas County.

- Skoro to Texas, to jest tam też całkiem ciepło, a klimat określa się jako tropikalny. Choć są w internecie zdjęcia Dallas i leżącego na ziemi śniegu. Na przykład na tym, zrobionym przed kampusem akademickim Uniwersytetu Metodystów.

- Mój znajomy, który często jest w USA, twierdzi że w Dallas jest nudno i nie ma zbyt wielu rozrywek. Dziwne, bo szperając po stronach widziałem, że jest tam całkiem sporo różnego rodzaju galerii sztuki, muzeów etc. No ok, kogo interesują muzea? No ale co by nie mówić, jest to największe zagłębie tego typu w całym USA.

- Jest w Dallas za to sporo rozrywek sportowych. Dallas ma kluby z NBA (Mavericks), NFL (Cowboys), NHL (Stars), MLB (Texas Rangers), MLS (FC Dallas). Oprócz tego sporo wyścigów konnych, trochę mniejszych klubów baseballowych czy rugby. 

- W Dallas można zobaczyć też wyścigi Nascar i Indy Racing. 

- Miłośnicy golfa mają też w czym wybierać. W Dallas jest ponad 200 pól golfowych.

- W Dallas jest też 406 parków, które obejmują swoją powierzchnią około 85 kilometrów kwadratowych. A w parkach boiska do baseballa, koszykówki i wiele, wiele innych rozrywek. Do tego 17 jezior, zoo (największe w Teksasie).

- W całym Dallas jest podobno 30 tysięcy pokoi hotelowych.

- Największą firmą w Dallas jest potentat telefonii komórkowej, ukochany partner Apple, AT&T. Jest to także siódma największa firma w USA. W sumie w tym mieście mieści się 24 z listy 500 największych firm zdaniem magazynu Fortune.

- W Dallas rozgrywany był też serial o wdzięcznym tytule Dallas. Serial opowiada o bogatej rodzinie Ewingów.

 - Miasta partnerskie czy też siostrzane Dallas to Brno (Czechy), Dijon (Francja), Monterrey (Meksyk), Ryga (Łotwa), Saratov (Rosja), Taipei (Taiwan), Ipoh (Malezja), Senddai (Japonia) i trzy chińskie - Tianjin, Qingado, Dalian, Nanjing. Polskich miast na liście brak.

- W Dallas zastrzelono prezydenta Johna F. Kennediego. 

- W Dallas wynaleziono maszynę do mrożonej Margarity.

- Ten wpis nie powstałby, gdyby nie rok 1958 w Dallas, bo wtedy wynaleziono mikrochip.

- Dallas, a dokładnie dystrykt Forth Worth Metroplex to dom dla 41 najbogatszych amerykanów.

- W Dallas od 1986 roku odbywa się ogromny jarmark State Fiar of Texas.

- No i jak to w Texasie, tak inaczej nie może być w Dallas, jeśli już coś mają, to mają to największe.

poniedziałek, 13 czerwca 2011, anfernee

Polecane wpisy

  • Jak trenuje Kobe?

    Jak zapewne pamietacie Kobe Bryant tuż przed play-off doznał kontuzji ścięgna Achillesa. Lider Lakers nie był w stanie dokończyć sezonu ani zagrać w postseason.

  • Najlepsi role players Spurs

    Dwa dni temu odbyłem krótką, ale bardzo treściwą rozmowę z moim przyjacielem Maćkiem. Był zdruzgotany listą, którą przygotowało Yahoo. Możecie ją zobaczyć tutaj

  • Basketball Never Stops - mamy dowód

    Nate Robinson, rozgrywający Chicago Bulls, był wczoraj w czwartej kwarcie po prostu niewiarygodny. Ten filigranowy, nieźle zbudowany chłopczyk, który wygrał trz

Komentarze
Gość: Boria, *.adsl.inetia.pl
2011/06/14 13:21:02
Świetny wpis;) no i oczywiście brawo Dallas!
-
Gość: jordanbocian, *.static.korbank.pl
2011/06/15 07:40:15
thechive.files.wordpress.com/2011/06/the-dars-310.jpg?w=500&h=669
Subskrybuj RSS